Комунальний заклад "Дошкільний навчальний заклад (ясла-садок) №307 Харківської міської ради"

Герб закладу Гімн закладу
/Files/photogallery/Герб-исправленный.png І.Прийдіть до нас в садок -
Це справжній теремок,
У нас садочок - просто "клас"!
Дорослі й малюки
Живуть тут залюбки,
Садочок - другий дім для нас!

Приспів:
Наш садочок любий, дорогий,
Ти найкращий в світі, чарівний,
Про садочок наш розкажем всім,
Про садочок 307!


ІІ.Тут учать нас читать,
Писать і рахувать,
До знань сміливо ми ідем,
Співать і танцювать,
Традиції вивчать,
Бо в Україні ми живем!

Приспів:
Наш садочок любий, дорогий,
Ти найкращий в світі, чарівний,
Про садочок наш розкажем всім,
Про садочок 307!


Автор музичний керівник ДНЗ №307 Джереловська М.В.

Історічні цікавинки про ЗДО №307

Дошкільний заклад знаходиться на вулиці Бекетова 7. Вулиця була названа на честь видатного архітектора А.Бекетова, який народився у м. Харкові
Наш садок знаходиться на території Індустріалього району міста Харкова. Цей район один із 9 районів міста. Є досить молодим, його народження можно віднести до історичних днів, коли в чистому полі, на південно-східній околиці м.Харкова почалось будівництво Харківського тракторного заводу, що поклало основу в формуванні району.
Площа району— 33,4 кв. км, чисельність населення— 157 900 чоловік. У районі 35 маршрутів автомобільного та електротранспорту, дві станції метрополітену забезпечують потреби населення в пасажирських перевезеннях.
У 1933-36 рр. були побудовані верстатобудівний та плитковий заводи, завод ім. Медведєва (“Поліграфмаш”), 9-й авторемонтний завод (теперешній ДП“Електроважмаш”).
У 1932-34р.р. збудовані авіамістечко поблизу ст.”Рогань” та лікарське містечко. У 1930-31р.р. збудовані кінотеатр на 900 місць, стадіон тракторного заводу. У 1947 р. до числа діючих підприємств увійшов 8-й підшипниковий завод.
В 70-х роках почалося формування Роганського промислового комплексу, яке продовжується і сьогодні.

Історія садочка

/Files/images/2019_2020/493.jpg

Дитячий садок був спроектований за останнім словом архітектурної моди і з абсолютно унікальним для того часу нормам гігієни і комфорту. Масштаб будівлі розроблений спеціально для дітей-дошкільнят, для їх зручності та безпеки. Всі приміщення провітрювалися і інсоліровалися щоб уникнути епідемій, для теплої пори року існували відкриті лоджії для сну на відкритому повітрі, покрівля повинна була бути плоскою для прогулянок і сонячних ванн на даху. Будівлю прикрашають оригінальні пандуси, розроблені з метою максимальної безпеки пересування дітей. Павло Альошин був досвідченим архітектором в проектуваннi навчальних закладiв, тому особливо трепетно ​​ставився до створення кожної деталі, максимальної ергономічності приміщень.

Наш дошкільний заклад є унікальним об'єктом, що втілив у собі експериментальні ідеї 1920-1930-х років і єдиним конструктивістським дошкільним закладом в місті, що зберіг свою первісну, задуману авторами, функцію і зовнішній вигляд. Саме тому він є об'єктом досліджень архітекторів Харкова, України і всього світу. У жовтні 2013 року наш заклад відвідала делегація міжнародної конференції DOCOMOMO - організація по збереженню, вивченню та документуванню пам'яток архітектури ХХ століття по всьому світу. Екскурсія мала великий успіх і резонанс у пресі.

Кiлькiсть переглядiв: 3960

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.