10 листопада - Всесвітній день науки.

Свято Всесвітній день науки щорічно відзначають 10 листопада. Воно було засноване у 2001 році під егідою ЮНЕСКО. Святкові заходи спрямовані на популяризацію науки, як інструменту миру і злагоди на Землі.

Скільки кісток в вашому тілі? Чи знаєте ви, що в тілі дорослої людини присутні 206 кісток, а у новонароджених їх 300. Людське око блимає в середньому 4200000 разів на рік. Найдовш живуть в організмі клітини головного мозку - вони можуть жити з вами все життя. Найважчий людський мозок з коли-небудь зареєстрованих важив 2,3 кг. Найнебезпечніша тварина в світі є звичайна муха. Космічний телескоп Хаббл важить 10,896 кг, 13,1 м в довжину, і вартістю $ 2,1 млрд., а космос містить близько 50 мільярдів галактик.

Більшості своїх досягнень людина зобов’язана закладеної в неї Господом Богом здібності до спостереження, аналізу і розумінню явищ, що відбуваються навколо нього у просторі та часі. Систематизуючи отримані знання, людство помітило, що ці знання можна не тільки зберігати, передавати з покоління до покоління, але й доповнювати, розвивати і уніфікувати. Так з’явилася наука.

Ніхто не знає, коли саме це відбулося чи яка саме наука першою з’явилася на світ, однак достеменно відомо, що до цих пір людству так і не вдалося вичерпати всю багатогранність напрямів і потенціалу людського пізнання, для якого ми сміливо визначаємо ту чи іншу гілку наукового напрямку. Це неймовірно, але це так.

Наука плюс суспільство завжди дорівнювало прогресу. Так, на одній з Всесвітніх наукових конференцій, що проходила в Будапешті в 1999-му році, була висловлена ідея про необхідність в ще більш щільной взаємодії між науковим і суспільним середовищем. Робота над підвищенням усвідомлення світовою громадськістю практичної користі науки для всіх поколінь, вимагає зусиль насамперед з боку наукового прошарку нашого суспільства, але без підтримки основної частини суспільства може бути повністю знівельована. У зв’язку з цим, на загальній конференції міжнародної організації ЮНЕСКО, що проходила в 2001-му році, було прийнято рішення - офіційно заснувати «Всесвітній день науки в ім’я миру та розвитку», який щорічно відзначається зараз 10-го листопада.

Нагадаємо, що Національний День науки в Україні відзначають у третю суботу травня. І зараз, у Всесвітній день науки під егідою ЮНЕСКО проводиться цілий ряд різноманітних заходів спрямованих, як на роботу з науковими та навчальними колективами, так і на тісну взаємодію з урядовими організаціями. Мета цих зусиль - широке поширення знань про науках у справі розвитку та встановлення миру на землі - для всіх верств суспільства, проведення своєрідних днів відкритих дверей. Це не тільки є фактором популяризації тих чи інших наукових напрямків і технологій, але і багато в чому позбавляє суспільство від деструктивного непорозуміння, зміцнюючи довіру і сприяючи позитивному прогресу всього нашого суспільства.

Всі ми пам’ятаємо про те, що знання це світло, а незнання нехай залишаються в минулому! Нехай у цей день Ви дізнаєтеся щось нове. Пізнаєте, нехай невелику, але істину, а вона, як відомо звільнить Вас від чогось абсолютно непотрібного і зайвого, що заважає не тільки Вам, але безперечно, і оточуючим Вас людям. З Днем науки Вас!

Цікаві факти про відомих вчених

1. Німецький фізик Арнольд Зоммерфельд, який відзначився досягненнями вквантовій теорії, електронній теорії, електродинаміці і багатьох інших наукових областях був номінований наНобелівську премію 84 рази з1917 по1951 роки. Вчений так і неотримав нагороду, але лауреатами стали семеро його студентів: Вернер Гейзенберг, Вольфганг Паулі, Петер Дебай, Ганс Бете, Лайнус Полінг, Ісидор Айзек Рабі і Макс фон Лауе.

2. Під час своєї поїздки вСША в1930 році Альберт Ейнштейн брав плату зусіх, хто хотів взяти унього автограф. Підпис коштував долар, аавтограф напам’ятному предметі - цілих 5$. Ці гроші вчений витрачав наблагодійність.

3. Стівен Хокінг розповідав, щостав професором математики, неотримуючи ніякої математичної освіти. Коли відомий вчений почав викладати математику вОксфорді, він читав підручник, випереджаючи власних студентів надва тижні.

4. Винахідник телефону Олександр Белл хотів використовувати слово Ahoy(Ахой) злексикону німецьких моряків вякості привітання. Пізніше Томас Едісон запропонував більш традиційне Hello, яке унас перетворилося в АЛЛО!

Праця вчених надзвичайно важлива,

У тяжких буднях загартована вона,

Вони не під овації пишуть дисертації.

Хто в лабораторіях, а хто в обсерваторіях,

На обох полюсах ставлять досліди в снігах.

Ми хочемо вам побажати зірочку з неба дістати.

Нехай удача вас знайде, натхнення принесе.

Сьогодні у групах №№5,6,8,9,12 вихователі підготували та провели з дітьми "ДЕНЬ ЕКСПЕРИМЕНТІВ ТА ДОСЛІДІВ". Скільки подиву, щирих емоцій побачили дорослі в очах юних дослідників! Діти раннього віку досліджували магніт та його властивості, експериментували з форбами, отримуючи різні кольори при їх змішуванні, дослідили, як зробити пісок вологим, а потім довкли його до стану, щоб зліпити пісочну кулю тощо. Фотозвіт про заходи можна переглянути у нашій фотогалереї. ЩИРО ДЯКУЄМО ТАЛАНОВИТИХ ЕКСПЕРИМЕНТАТОРІВ ТА ДОСЛІДНИКІВ, а також - НАТХНЕННИХ ПЕДАГОГІВ!

Кiлькiсть переглядiв: 38

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.